Haber

CHP MYK’nın yeni üyeleri belli oldu: İmamoğlu’na yakın isimler listeden çıkarıldı

Son dakika: 28 Mayıs seçim yenilgisinin ardından üyeleri istifa eden CHP MYK’nın yeni isimleri belli oldu.

MYK toplantısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlık etti. Ahmet Akın, Faik Öztrak ve Bülent Kuşoğlu yeni MYK’daki isimler arasında yer alıyor.

CHP’NİN YENİ MYK LİSTESİ

Partinin MYK listesindeki isimler şöyle:

Genel Lider / Parti Öz, Teşkilat Yönetimleri– Ahmet Akın / Yerel Yönetimler – Aylin Yaman / Sosyal Politikalar– Aysu Bankoğlu / Tanıtım ve Kamu Yararı – Bülent Kuşoğlu / İdari ve Mali İşler– İtilal Barış Çelik / Bilgi ve İletişim Teknolojileri – Eren Fazilet / Sosyal Medya Yönetimi– Faik Öztrak / Ekonomi Politikaları, Parti Sözcüsü – Hasan Efe Uyar / Personel Birlikleri, STK’lar ve Meslek Kuruluşları– Lale Karabıyık / Patron Kuruluşları – Neslihan Hancıoğlu / Genel Sekreter– Semra Dinçer / Doğal Haklar – Tahsin Tarhan / Yurt Dışında Örgütlenme– Yunus Emre / Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu – Zeynel Emre / Hukuk ve Seçim İşleri.

İMAMOĞLU İLE İLGİLİ İSİMLER LİSTEDEN ÇIKARILDI

CHP muhabiri Barış Yarkadaş, yeni MYK listesinde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na yakın isim bulunmadığına dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun dün kahvaltı için görüntüye geldiklerini hatırlatan Yarkadaş, şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu, önceki akşam hazırladığı MYK taslak listesinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimleri de değerlendirdi. Ancak dün sabah İmamoğlu ile kahvaltının ardından yeni kararlar alarak listeyi yeniden şekillendirdi. Yeni MYK’da İmamoğlu’na yakın isim yer almadı. . bulamadı”ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu