Haber

FETÖ’cü eski öğretmen Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalandı

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye olmak suçundan hüküm giydikten sonra Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalanan eski öğretmen tutuklandı.

Havsa ilçesine bağlı Söğütlüdere köyünde güvenlik güçlerince yakalanan eski öğretmen EO, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı duruşma salonundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katıldı.

Savunması alınan EO, kendisinin daha önce de aynı mahkemede yargılandığını ve hapis cezasına çarptırıldığını belirterek, “Mahkemeniz tarafından FETÖ üyesi olduğum gerekçesiyle 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldım. İş bulmak için yurt dışına gidiyorum. Bu duruma üzülüyorum. Tahliyemi talep ediyorum.” savunmasını yaptı.

Savcı ise yurt dışına çıkış yasağı olmasına rağmen adli denetimi ihlal eden EO’nun firar şüphesiyle tutuklanması yönünde mütalaa verdi.

Mahkeme, adli kontrol hükümlerinin yetersiz olduğu gerekçesiyle EO’nun tutuklanmasına karar verdi.

Hükümlü sanığın belgesi Yargıtay’da

Adana’da FETÖ’ye yönelik açılan davada yargılanan eski öğretmen EO, 5 Şubat 2018’de Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nce adli kontrol tedbiri ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı. 7 Aralık 2018’deki karar duruşmasında sanık, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi, FETÖ üyeliği suçundan hüküm giyen ve temyiz başvurusu onaylanan EO’nun karar belgelerini incelemeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu