Ekonomi

Teknoparklar 2023’e Sistem Global ile hazırlanıyor

Türkiye’nin lider danışmanlık şirketi Sistem Global, İzmir Bilim Park, Technopark İstanbul ve Samsun Teknokent gibi Türkiye’nin değerli teknoparklarında çeşitli webinarlar düzenlemektedir. Online sohbet ve eğitim şeklinde gerçekleştirilen webinarlarda güncel mevzuat uyumu, vergi parametreleri, finansal ve teknik uygulamalar ele alınırken, teknopark bünyesindeki firmaların 2023 yılına hazırlanması hedefleniyor.

Ar-Ge, teknoloji ve inovasyon alanlarında farklı branşlardan birçok firmaya hizmet veren Sistem Global, teknoparklarda faaliyet gösteren firmalara, teknopark yönetim şirketlerine, üniversitelere ve çeşitli kamu kurumlarına hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Teknopark danışmanlığı hizmeti ile Ar-Ge ekosisteminin gelişimine katkı sağlayan Sistem Global, 26 yıllık tecrübesini teknoparklara aktarıyor. 500’den fazla profesyonel ekibe sahip olan Sistem Global’in çeşitli departmanları tarafından verilen webinarlar, teknoparklardaki tüm kurumları 2023 yılına kadar hayata geçecek yeni gelişmelere ve güncel gereksinimlere karşı hazırlıyor.

Sistem Global tarafından düzenlenen webinar serisinde öne çıkan konular;Yatırım yükümlülüğü, gelir ve kurumlar vergisi muafiyeti şartları kapsamında yatırımcının sağlayacağı 2 adet ekstra vergi avantajı , pMuafiyet veya muadili belge alma şartı ile yılsonuna kadar yapılması gerekenler, gelir vergisi istisnasının uygulanabilmesi için yapılması gereken gerçek ve uygun kurumsal ve mali ve teknik uygulamalar, p Bilançoda şirketlere varlık olarak yer alacak projeler için yapılacak mali başvurular, KDV istisnasının gerekli olup olmadığına ilişkin değerlendirmeler, teknoloji geliştirme bölgesindeki işçi muafiyetleri, nakit takviyesi uygulamalarında mevzuat değişiklikleri, 2023 yılı genel beklentileri, vergi parametreleri , yazılım sözleşmelerinde yetkilendirme ve GDPR süreçleri. .

Bilişim Vadisi (Kocaeli)’nde yaklaşık 150 kişiyi ağırlayan Sistem Global ve bu ay gündeme geldiği Samsun Teknoparklar’ın Aralık ayında görücüye çıkacağı diğer teknoparklardan bazıları şöyle:

  • Teknopark İstanbul – İstanbul (9 Aralık 2022)
  • İzmir Bilim Parkı – İzmir (21 Aralık 2022)
  • Karaman TGB – Karaman (21 Aralık)
  • Ulutek – Bursa (28 Aralık)

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu